Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/u8319686/public_html/wp-content/plugins/wpml-string-translation/inc/functions.php on line 25
Porsiyon Kontrolü İçin Gerekli Mutfak Aletleri | Prof. Dr. Ahmet Türkçapar

Porsiyon Kontrolü İçin Gerekli Mutfak Aletleri

Okuma Süresi: 2 dk.

Mide küçültme ameliyatı sonrasında (veya yediklerinize dikkat ederek daha sağlıklı beslenmek istediğiniz noktada) porsiyonlarınızı kontrol edebilmeniz için kullanabileceğiniz mutfak aletlerini sizler için bir araya getirdik. Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki; paylaştığımız bu aletlerin markalarıyla ve satılan web siteleriyle hiç bir ilişkimiz yoktur. Amacımız; sizlerin bu süreci en iyi şekilde devam ettirmenize yardımcı olmaktır.

Blender Ürünleri

Ameliyat sonrasında mideyi zorlamamak önemli. Bundan dolayı, mideyi zorlamamak adına sıvı ve püre şekline getirilmiş gıdalar kullanmak, bu süreci daha rahat atlatmanıza yardımcı olacaktır. Bu konuda en büyük yardımcımız; Blenderlar…

Blender ile tek bir tuşa basarak, ihtiyacınıza en uygun ve midenizi zorlamayacak nitelikte ürünleri kolayca hazırlayabilirsiniz. Biz mutfağımızda bu konuda Tefal’i tercih ettik. Sizler için ise ; önerdiğimiz modele bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Hassas Teraziler

Porsiyon kontrolüyle birlikte, tüketilen gıdaların protein, karbonhidrat ve yağ gibi değerlerinin de hesaplanması oldukça önemli. Bunu takip edebilmek için hassas bir mutfak terazisi almanızı öneriyoruz.  Bizim mutfağımızda tercih ettiğimiz ve önerdiğimiz ürüne bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Soyucu ve Rendeliyici Ürünler

Ameliyat sonrasında, makarna ve pilav gibi yüksek karbonhidrat ve yağ içeren besinler yerine önceliğinizi protein ağırlıklı beslenmeye vermeniz gerekli. Ama sebzelerle pek aranız yoksa bu durumu daha eğlenceli hale getirecek önerilerimiz var. Bu ürünleri kullanarak sebze yemeklerini daha eğlenceli bir hale getirip farklı ve lezzetli yiyecekler hazırlayabilirsiniz. “Domates soslu kabak spagetti” denemeye ne dersiniz? Önereceğimiz ürüne bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Cam Salata Kavanozları

Ameliyat sonrası, kendi beslenme biçiminize uygun olan yiyecekleri, ne yazık ki her an her yerde bulabilmek çok zor. Fakat, beslenme sürecimize dikkat etmemiz gerekmekte. Bundan dolayı, yoğun iş temposu içerisinde ve günlük hayatta, yeni yemek alışkanlıklarınıza uygun olan besinleri yanınızda taşımanız, yemek rutinini ve disiplilini bozmamanız için çok önemli. Özellikle dışarıda acıktığınızda kendinize uygun yiyecek bulmanız çok zor. Bundan dolayı en iyi alternatif, kendi yiyeceklerinizi yanınızda taşımak. Kendi ihtiyaçlarınıza göre hazırlayacağınız salataları yanınızda taşımak ve ihtiyacınız olduğunda tüketmek için kullanışlı cam salata kavanozlarına buradaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Buharlı Pişiriciler

Alternatif pişirme yöntemleri, sebzeler içerisindeki vitamin ve minarellerin kayıplarına neden olabilmekte. Bundan dolayı yediğimiz gıdalardan en iyi şekilde yararlanabilmek için en doğru pişirme yöntemini tercih etmemiz gerekmekte. Buharlı pişirme yöntemi, besinlerden maksimum fayda sağlamak için doğru bir tercihtir. Önerdiğimiz ürünü ise bu linke tıklayarak görebilirsiniz.