Obezite Cerrahisi - Hasta Görüşleri

Obezite Cerrahisi - Hasta Görüşleri

Tüm Sağlık Sorunlarımdan Kurtuldum Bana Yeni Bir Ben Kazandırdınız

Merhaba 18.06.2021 tarihinde tüp mide ameliyatı oldum,bu ameliyata karar vermemin dışında sizin bu ameliyatı yapmanız hayatımın en doğru kararıydı,sorunsuz ve kusursuz gecen süreçim için çok tşkler...tüm sağlık sorunlarımdan kurtuldum bana yeni bir ben kazandırdınız☺️İyiki varsınız siz ve ekibiniz🙏🏽

Türkçapar Bariatrics Ailesine Katılmaktan Mutlukuk Duyuyorum

Almanya'dan beri takip edip geldiğim Türkçapar Bariatrics ailesine katılmaktan mutlukuk duyuyorum. Tahminimden daha da güzel bir ekiple karşılaştım. Ameliyat sonrası yaşam tarzımı tek başıma değiştiremeyeceğimi biliyorum. Bu nedenle bir ekiple devam edecek olmanın güveniyle 5. günümde Almanya'ya geri dönüyorum. Herkese tavsiye ederim :)

Ahmet Hocam ve Ekibine Çok Teşekkür Ederim

Ahmet hocam ve ekibine ne kadar teşekkür etsem az bana sağladıkları yeni zeminle (tüp midemle) kendimi yeniden inşa etmeme sebep oldukları için sürecimin başından itibaren çok keyifli çok güzel zamanlar geçirdim hiç bu kadar sağlıklı olmamıştım tek pişmanlığım neden daha önce olmadığım iyiki siz iyiki Ahmet hocam ve ekibi çok teşekkür ederim

Teşekkürler Türkçapar Bariatrics

Güler yüzlü ve tecrübeli ekibinizle birlikte yeniden doğdum resmen. Hiç kimse kiloluyum diye hayattan bıkmamalı. Herzaman başka bir yolu vardır çünkü. Teşekkürler Türkçapar Bariatrics mucize diye birşey varmış...

5 Ay Önce Tüp Mide Ameliyatı Oldum Bu Süreçte 38 Kilo Verdim

5 ay önce tüp mide ameliyatı olduğum, sayelerinde bu süreçte 38 kilo verdiğim, her biri alanında uzman olan muhteşem ekip. Ameliyat sürecinde ve en önemlisi sonrasında bir an olsun yalnız kalmadığım, devamlı bizlerle ilgilenen bir aile diyebilirim. Bu yolculuğa sizlerle çıktığım için, birlikte başardığımız için çok mutluyum :)

Ahmet Hocayı Ve Ekibini Tanıdığım İçin Çok Mutluyum

Ahmet hocayı ve ekibini tanıdığım için çok mutluyum yakınımda ameliyat olanları görünce bende olmak istedim ve iyikide ahmet hocama gelip ameliyat olmuşum 9.ayım bitti keşke çok daha önce ameliyatı olsaydım diyorum

Özel İlgi, Profesyonellik, Güven Ve Sağlık Garantili

Sürecin en başından sonuna kadar özel ilgi, profesyonellik, güven ve sağlık garantili olan yer. Ahmet hocanın sihirli elleri ve muhteşem bir ekip ile hayata yeniden merhaba demek için gecikmemeli.

Ahmet Hocamla Ve Tüm Ekibine Çok Teşekkür Ederim

Ahmet hocamla ve tüm ekiple tanıştığım gün hayatımın miladi oldu diyebilirim. Bu kadar bilimsel ve profesyonel bir süreç yönetimi yaşayacağımı bilseydim ameliyat için bu kadar beklemezdim. Çok teşekkür ederim.

Hepinize Yürekten Teşekkürler

Ben uzun zaman kilo ile savaştım en sonunda Türkcapar ailesiyle tanıştım hayatımda verdiğim en Dogru karar.Kilonun kader olmadığını sizler sayesinde öğrendim. Nice hayatlara dokundunuz ve dokunmaya devam ediyorsunuz. Ve ben yürekten tavsiye ediyorum. İlginizi ve takibinizi üzerimizden çekmemeniz sizi özel kılan şey bence. Hepinize yürekten teşekkürler.

Hastalarıyla Yakından İlgilenen Ve Hayat Boyu Takip Eden Bir Kurum

Bir aylık stajımı bu kurumda yapmış bir diyetisyen adayı olarak söyleyebilirim ki, hastalarıyla yakından ilgilenen ve hayat boyu takip eden bir kurum. Mükemmel bir koordinasyonla çalışan, multidisipliner bir ekibe sahip ve ekipten daha da ziyade herkesin aile sıcaklığına sahip olduğu bir kurum. Hem ameliyat öncesi hem ameliyat sonrası dönemde hastaları yalnız bırakmayan bir ekip. Burada staj yaptığım ve öğrendiğim her şey için çok şanslı hissediyorum.

Muhtesem Ve Profesyonel Bir Ekip

Muhtesem ve profesyonel bir ekip. Kesinlikle tavsiye!

Çok Tecrübeli, Çok Organize Ve Aile Gibi Bir Ekip

Çok tecrübeli, çok organize ve aile gibi bir ekip.
Bir diyetisyen adayı olarak burada staj yaptığım için ve birbirinden değerli, alanının en iyisi kişilerle çalışma fırsatı bulduğum için çok mutluyum. Hastayı ameliyat öncesi ve sonrası asla yalnız bırakmıyorlar, her hasta için hayat boyu takip sözü veriliyor. Dahiliye kısmı çok başarılı. Herkes dört bir koldan organize bir şekilde çalışıyor. Ayrıca hastaneyle de çok koordine ve fikir birliği içinde işler yürütülüyor, hastalar her anlamda memnun ayrılıyor. Burada deneyim kazandığım için çok şanslıyım.

Tek Kelimeyle Mükemmel Bir Ekip Çalışması

Pandemi sürecinde stajımı şu an Türkçapar Bariatrics de gerçekleştiriyorum.Bu dönem de burada bana zorunlu stajımı yapabilme imkanı sağlayan öncelikle Göknel hocam ve Dilara hocama çok teşekkür ederim.İyi ki burada staj yapabilme şansım olmuş.Adeta aile ortamında evimdeymiş gibi şahane bir ekip ile birlikte bu sürecin nasıl ilerlediğini ve bariatrik cerrahiye dair her şeyi tüm ekip sayesinde deneyimleyebilme fırsatım oldu.Tek kelimeyle mükemmel bir ekip çalışması,tüm hocalarıma bana kattıkları her şey için sonsuz teşekkür ediyorum.☺️🙏🏻

Gözünüz Kapalı Güvenebilirsiniz

1 ay kadar staj yaptım. Bana kattığı bilgi birikiminden ve işinde uzmanlarla çalışma şansıyla inanılmaz deneyimler kattı. Bu deneyimlerden bir tanesi de Bariatrik mutfak. Bariatrik cerrahi sonrası az kalorili sağlıklı çeşit çeşit yemek tarifleriyle birlikte yemek yeme tutumunuzda yeni bir dönem başlamasına sebep olacaktır. Gördüklerim ve deneyimlerime dayanarak söyleyebilirim ki gözünüz kapalı güvenebilirsiniz. Bir gidin konuşun derim. Mucize aramaya gerek yok doğru tercihler yeterli olacaktır.

İnsani Değerleri Çok Yüksek Olduğu İçin Tüm Ekibe Teşekkür Ediyorum

Burası sadece kilo yönetimi merkezi değil, yaşam kalitenizi üst seviyeye taşımanıza ve bunu ömürboyu sürdürmenize yardım eden bir yer. Profesyonellikleri aklınızda soru işaretine kalmasına mahal vermiyor. Ayrıca kilo verme sürecimde motivasyonum düştüğünde dahi Ahmet Hoca ve ekibi destek olarak beni yukarı çekmeyi hep başarıyorlar. İnsani değerleri çok yüksek olduğu için tüm ekibe teşekkür ediyorum. Tavsiye ederim.

Sizler Sayesinde Mutlu Ve Sağlıklı Bir İnsan, Anne Ve Eş Olacağıma İnancım Tam

Yıllarca kilo vermek için mücadele ettim ancak başaramadım. Her gece bir sonraki gün diyete başlayacağım konusunda kendime sözler verdim ama ya başlayamadım ya da başladım biraz kilo verdim bir süre sonrada verdiğim kiloları fazlasıyla geri aldım. Bu durum benim için kısır bir döngü olmuştu artık. Bir yakınımın obezite cerrahisi olmasıyla bu konuyu araştırmaya başladım. Obezite cerrahisi ile ilgili ulaşabildiğim yayınları okudum ve sosyal medyada konuşulan herşeyi takip etmeye başladım. Eğer ben bu ameliyatı olacaksam daha sonra pişman olmamak için bu konuda alanında en iyi doktora ameliyat olmalıydım bu konuda çok kararlı ve nettim. Prof Dr Ahmet Türkçapar ın obezite cerrahisindeki 30 yıllık deneyimi, istatiksel veriler ışığındaki bilimsel açıklamaları bana çok güven verdi ve bunun üzerine Prof Dr Ahmet Türkçapar ve ekibi ile görüşmek için İstanbul’a gittim. Sıcak, samimi ve güvenilir bir ekiple karşılaştım ve kararımı o gün verdim evet ben ancak kendimi Prof Dr Ahmet Türkçapar ve ekibine emanet edebilirdim. Bugün ameliyatımın 9. günü ve kendimi birinci günden itibaren çok iyi hissediyorum. Bulantı ve kusmam hiç olmadı. Prof Dr Ahmet Türkçapar, sevgili eşi Prof Dr Nuran hanım, Dr Ozan Şen, diyetisyenimiz Göknel hanım ve hemşire Işıl hanım tüm içtenlikleri ve samimiyetleri ile tanıştığımız ilk günden beri sürekli yanımdalar. Kendimi güvende hissediyorum ve sağlıklı bir şekilde kilolarımdan kurtulacağıma yürekten inanıyorum. Teşekkürler sayın Ahmet Türkçapar ve güzel ekibi. Sizler sayesinde mutlu ve sağlıklı bir insan, anne ve eş olacağıma inancım tam...

İyi ki Sizlerle Tanışmışım, Çok Teşekkür Ederim

15 yaşımdan beri kilo vermeye çalışır, ver-al ver-al döngüsünden hiç kurtulamazdım. Artık bu döngüyü kırmam gerektiğini fark ettim ve Ahmet hocayla yaptığım tek bir görüşme ameliyat fikrine daha sıkı bağlanmamı sağladı. Çünkü sorularıma cevap buldum. Ameliyata dair kafamda hiçbir endişe yoktu çünkü bu ekiple de her şey yolunda gitmeyecekse elden başka ne gelirdi ki? :) Nitekim her şey yolunda gitti ve 2.5 ayın sonu itibariyle yaklaşık 40 kilo kadar vermiş durumdayım. Ameliyat sonrası takiplerimiz de gayet güzel gidiyor. Ki zaten ameliyat küçük bir dokunuştur, rehabilitasyon asıl hedeftir. Yolumuz iyi ki kesişmiş, iyi ki sizlerle tanışmışım, çok teşekkür ederim.

Ahmet Bey Ve Ekibini Seçtiğim İçin En İyi Tercihi Yapmışım

Uzun süredir tüp mide ameliyatını araştırıyordum. Birçok doktor ile görüştüm ama görüşmelerim neticesinde ya ameliyat sonrası kontrolleri yetersiz buldum yada çoğu cerrahın tüp mide Ameliyatına yönelmesi beni biraz endişelendirdi. Prof Dr Ahmet Türkçapar’ın tüm meslek hayatında mide üzerine çalışmalar yaptığını öğrendim ve kendisini tercih ettim ki iyiki tercih etmişim. Türkiye deki tek mükemmeliyet merkezi sertifikasına sahip ,bu da 30 yıllık tecrübenin ürünü! Bence Ahmet bey mide üzerine bir bilim adamı. Ameliyat olalı 5 hafta oldu. 13 kg verdim ve ne midemde ağrı var ne kusma. Ekip olarakta çok iyiler. Ahmet Bey in eşi Nuran hanım dahiliye profesörü. Diyetisten Göknel Hanım , Dr Ozan Bey , sekreter Hemşire Işıl Hanım.. hepsinin eli her zaman üzerimizde ve en önemlisi istediğimiz zaman Ahmet Hoca ya ulaşabiliyoruz. Bu ameliyattan önce çok korkularım vardı ama şimdi iyiki olmuşum diyorum. Ahmet Bey ve Ekibini seçtiğim için en iyi tercihi yapmışım. Hepsine teşekkür ederim.

Teşekkürler Türkçapar Bariatrics, İyi ki Varsınız!

Türkçapar Bariatrics, hastalarının cerrahi operasyon gerekliliğini tespit etmek üzere yaptığı tetkiklerden başlayarak operasyonun öncesinde ve sonrasında tüm takibi ; alanında uzman, muhteşem bir ekiple yönetir. Bilinçli yaklaşımla, yaşadığınız veya yaşama olasılığınız olan her türlü endişenize 7/24 cevap ve çözüm bulur.
Ameliyatımdan bugüne 1,5 yıl geçti ve ben bu süreç içerisinde sadece mide konusunda değil tüm sağlığımla ilgili başta sevgili doktorlarım Ahmet Bey ve Ozan Bey olmak üzere bana her daim yardımcı olan Türkçapar ailesine minnettarım.
Yakın cevresinde operasyon geçirmiş farklı kişileri tanıyan dostlarım var. Bu kişiler siklıkla, bende gözlemledikleri pozitif sonucun diğer kişilerde olmadığı yorumlarını yapıyorlar. Bunun sebebi çok açık! Türkçapar Bariatrics takibindeki bir hastanın bu profesyonel klinik ekibi tarafından çizilen yol haritasına uyması durumunda sağlıkla dolu ikinci baharını yaşaması kaçınılmaz!
Teşekkürler Türkçapar Bariatrics, iyi ki varsınız!

Bir Telefon Uzak Da Olduğunuzu Bilmek Çok Güzel

Türkçapar Ailesinin bir ferdiyim. 13 Temmuz 2018 de Ameliyat oldum. 2008 sonunda başlayıp 5 sene boyunca süren gözlemlerde bulundum; araştırma ve görüşmeler yaptım. Kendi kuzenim bu ameliyatı yapıyor olmasına rağmen TÜRKÇAPAR AİLESİNİ seçtim. Kafa olarak hayatımda ilk defa tam anlamıyla teslim oldum; söylenen her şeyi söylendiği gibi yaptım. Motivasyonları, öğretileri, takip ve tavsiyeleri için sonsuz Teşekkürler... Ahmet Hocam/ Ozan Hocam ve tabiki Göknel Hocam iyi ki varsınız. Bir telefon uzak da olduğunuzu bilmek çok güzel....7 kilo daha verdiğim de o klinik de tartıya çıktığım ilk günkü kilomun tam yarısında olacağım. Yani vücut ağırlığımın yarısı burada kaybedip; hayatımın kalanını kazandım.SAYENİZDE

Tek Bir Sorunuz Cevapsız Kalmıyor

Her kilo verme maceramın sonunda kilo almış olarak devam ettim. Yaşım genç olmasına rağmen bir çok sağlık problemi yaşadım. Sonunda bütün endişelerime, heyecanıma rağmen ameliyat olmaya karar verdim. Kolay olan ameliyat kararını vermek, zor olan ise kendinizi emanet edebileceğiniz ekibi bulmak. Bu süreçte en doğru olanı yaparak başta Prof.Dr. Ahmet Türkçapar ve Türkçapar ekibine güvendim. Fazlasıyla panik ve endişeli biri olmama rağmen, ameliyatımın 17.gününde keşke daha önce olsaymışım diyorum. Endişe dolu ameliyat heyecanımın yerini hem fiziki hemde psikolojik olarak değişmenin heyecanı aldı.
Türkçapar ekibinin farkını, ameliyat öncesi ve ya sonrası en ufak bir soru işaretimde, yaşadığım bir sorunda, beslenmeyle ilgili takıldığımda anladım. Tek bir sorunuz cevapsız kalmıyor ve ameliyat kadar önemli olan bu destek süreci bana çok iyi geldi.
Ameliyat olmak isteyen ama erteleyen herkesin gidip görüşmesini ve bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını dilerim.

Türkçapar Bariatrics Ailesinin Bir Ferdi Olmaktan Dolayı Çok Mutluyum

Türkçapar Bariatrics ailesinin bir ferdi olmaktan dolayı çok mutluyum. Aile diyorum çünkü biz burda bir hastadan farklıyız. Doktorlarımızla ilişkimiz klasik hasta doktor ilişkisinden fersah fersah uzak. Emin ellerdeyiz. Yollarımız kesiştiği için çok şanslıyız.

Uzman Ekip + Profosyonel Yaklaşım + Samimiyet + Derinlemesine ve Sürekli Tazelenen Bilgi + Ömür Boyu Destek = Başarı.
Türkçapar Bariatrics'in sizin için verdiği reçeteyi uygulayıp başarısız olmanız çok zor.
Bir sonraki destek toplantımızı heyecanla bekliyorum.

Bizi sürekli olarak takip eden ve hepimizin hayatına dokunan Türkçapar Bariatrics hocalarımıza ve tüm çalışanlarına teşekkür ederim.

İyi ki varsınız!

Bu Ameliyatı Olmak İsteyen Herkese Gönülden Tavsiye Ediyorum

Ben 05.07.2019 tarihinde Türkçapar Bariatrics kliniğinde tüp mide ameliyatı olan bir hasta olarak, bu ameliyatı olmak isteyen herkese gönülden tavsiye ediyorum. Tüm ekibi profesyonellerden oluşan ve ameliyat sonrasında her türlü desteği veren bir klinik olarak gözü kapalı güvenebilirsiniz.

Ayrıca tüp ameliyatlarına karşı olan ön yargının tüm obezite, diyabet(şeker), insülin direnci, tansiyon, uyku apnesi, karaciğer yağlanması, kolestrolle birlikte kalp damar hastalıklarına sahip hastalara yapılmış en büyük sabotaj ve kötülük olarak görüyorum.

Bu Ameliyatı Olmaya Karar Verenler İçin Tek Doğru Adres Türkçapar Bariatrics’dir

Hayatımda kendim için verdiğim en doğru karar tüp mide operasyonu geçirmek en büyük şansım ise Türkçapar Bariatrics ile tanışmak oldu. Türkçapar ailesi’ne başta Ahmet Türkçapar olmak üzere takiplerini, desteklerini bizlerden eksik etmedikleri için teşekkür ediyorum. Bunun verdiği güven ile sorunsuz bir şekilde sağlıklı ve fit olarak yeni hayatımın tadını çıkarıyorum. Tüp mide doğru ellerde yapıldığında hayat kurtarır yanlış ellerde ise hayat kaydırır. Bu ameliyatı olmaya karar verenler için tek doğru adres Türkçapar Bariatrics’dir.

Hayatımı Değiştiren Ekip Ne Kadar Teşekkür Etsem Az

Hayatımı değiştiren ekip. Yıllarca kilo vermeye çalışsam da sağlık sorunları sebebi ile veremedim. Ameliyat çok önemli ama ameliyat sonrasındaki destek daha da önemli. 14 ekimde 3. senem doluyor. Doktorlarım Prof. Dr.Ahmet Türkçapar ve Op. Dr. Ozan Şen ve ameliyat sonrası destek ekibi 3. Senem olmasına rağmen hala benimle iletişime geçip tahlillerimi soruyorlar. Ne kadar teşekkür etsem az.

Türkçapar Bariatric Ekibiyle Tanışmak Kesinlikle Benim En Büyük Şansım

Türkçapar Bariatric ekibiyle tanışmak kesinlikle benim en büyük şansım. Obezite cerrahisine karşı oluşmuş tüm önyargıları kırdılar benim için, operasyon ve sonrasında cok sıkı takip gerektiriy. Ahmet hoca ve ekini de bu konuda çok titiz ve dikkatliler ayrıca işlerinde cok başarılı ve sıcakkanlılar. Iyi ki sizi tanımışım, böyle bi operasyon düşünen ya da bilgi almak isteyen herkesin kesinlikle Türkçapar ekibiyle tanışmasını isterim.

Tecrübeli, Bilgili Ve Güleryüzlü Ekip

Tecrübeli , bilgili ve güleryüzlü ekip..Ülkemiz için gurur verici bir merkez , obezite kaderiniz değil çünkü Türkçapar Bariatrics tüm süreç ve sonrasında 7/24 yanınızda ❤️

Ahmet Hocamı Ve Ekibini İyi Ki Tanımışım

Ahmet Hocamı ve ekibini iyi ki tanımışım. Gerek ameliyat öncesi, gerek ameliyat süreci ve sonrasında, her türlü detay ile profesyonelce ilgilendiler. Ameliyat olalı neredeyse üç ay oldu ve hala sürekli olarak takip ediliyorum. Anladım ki, ömürlük bir programa dahil olmuşum ve şu an içim çok rahat. İyileşme sürecim beklediğimden çok daha kolay geçti ve sağlığım her geçen gün daha iyiye gidiyor Ne zaman bir konuda yardıma ihtiyacım olsa, hocamın ve her biri özel seçilmiş, kıymetli ekibinin yanımda olduğunu biliyorum.
Her zaman en kıymetli yatırımın insana ve insan sağlığına yapılması gerektiğini düşündüm. Ve şimdi diyebilirim ki ben yatırımımı en doğru ekipe güvenerek gerçekleştirmişim.

Ahmet Hocam Ve Güzel Ekibi Sizlere Mütesekkirim

Bana yeniden gençliğimi armagan ettiniz.66.Yasindayim.Ameliyatimin üstunden 15 ay geçti ve ben tam 58.5 kilo verdim.125-66.5 Öyle mutluyum ki.Enerji doldum.Yüruyorum spor yapiyorum yüzüyorum.Ve bana bahsedilen bu 2.Gencligimi asla kaybetmeyecegimAnd olsun ki.Ahmet hocam ve guzel ekibi sizlere mutesekkirim.İyi ki sizleri tanimisım ve karar verip ameliyat olmuşum.Sonsuz tesekkürler saģolun var olun...Sevgi ve saygilarimla...💖💖💖

Başarılı Bir Ameliyat Ve Ameliyat Sonrası Özenli Takip Sayesinde Sağlığıma Kavuştum

Başarılı bir ameliyat ve ameliyat sonrası özenli takip sayesinde sağlığıma kavuştum. Sayın Prof. Ahmet Türkçapar hocamıza ve değerli ekibine çok teşekkür ederim.

Artık Bende Türkcapar Bariatrics Ailesinin Bir Üyesiyim

Merhaba ameliyat olalı 3 ay 17 gün oldu 27 yaşındayım ameliyat olacağım için korkularım vardı taki Ahmet ve Ozan hocamla tanışana kadar önemli olan sadece ameliyat olmak değil ameliyat sonrası hekimlerinze iletişiminiz bu konuda çok şanslı hissediyorum kendimi. Artık bende türkcapar Bariatrics ailesinin bir üyesiyim 💙

Bu Ameliyatı Olmak İsteyenlere Kesinlikle Tavsiye Ediyorum

Türkçapar ekibine 4,5 yıl önce ameliyat oldum.Hiçbir sıkıntım yok ve herşey yolunda gidiyor.Bu ameliyatı olmak isteyenlere kesinlikle tavsiye ediyorum.Ameliyat öncesi ve sonrası hastaya ve yakınlarına gösterdiğiniz özen ve yakın ilgiden dolayı sonsuz teşekkürler.Başarılarınızın devamını dilerim...